Rozwiązanie od A Girl And Her Bike.

W poszukiwaniu rozwiązania montażu trafiłyśmy na stronę amerykańskiej vlogerki „A Girl And Her Bike” (https://agirlandherbike.com/). Dziewczyna sprzedaje akcesoria do montażu kamerki z przodu kasku.

Zestaw składa się z 5 części:

  • Główne ramię
  • Śruba, typu go-pro
  • Element, do którego będziemy montować kamerkę wraz ze śrubą typu go-pro
  • 2 elementy, które umożliwią wydłużenie ramienia

Ciekawym dodatkiem, który można dokupić, jest zestaw 5 śrubek, dzięki którym wykończenie ramienia jest bardziej delikatne, co możecie zobaczyć na zdjęciach i na filmiku. Aby dokręcić te śrubki pomocny będzie mały klucz imbusowy, którego nie ma w zestawie.

A jak z ceną?

Razem: $39,50, czyli zależnie od kursu dolara, około 150zł. Najdrożej wychodzi sama przesyłka, dlatego dobrze zamówić w parę osób, aby podzielić się kosztami wysyłki.

Zestaw jest bardzo łatwy w montażu. Materiał, z którego jest zrobiony wygląda na porządny. Całość prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza, gdy użyjemy tych dodatkowych śrub, zamiast masywny śrub typu go-pro.

Rozwiązanie od GoPro.

Ponieważ kamera, której używamy do nagrań to właśnie GoPro Hero 5, naturalnym odruchem było poszukiwanie rozwiązania wśród akcesoriów GoPro. Do montażu naszej wersji uchwytu wykorzystałyśmy:

  • 3 krótkie ramiona typu GoPro [1],
  • 1 dłuższe ramię typu GoPro [2],
  • Element, do którego będziemy montować [3],
  • 4 śruby GoPro (opcjonalnie  śruby z zestawu Girl and Her Bike) [4].

My swój zestaw skonstruowałyśmy wykorzystując elementy pochodzące z zestawu GoPro Helmet Front Mount  oraz GoPro Side Mount (GoPro Official Mount).

Cena?

Razem 140 złotych. Zestaw również łatwy w montażu i jesteśmy przekonani do solidności wykonania elementów, co zdecydowanie jest charakterystyczną cechą marki GoPro. Jednak osobiście dostrzegamy dwie główne wady. Obecnie występuje problem z dostępnością elementów więc pozostają nam poszukiwania w sklepach bądź zamówienie przez amazon.com przez co musimy doliczyć koszt wysyłki. Dodatkowo zestaw zdecydowanie korzystniej prezentuje się ze śrubami od „A Girl And Her Bike” co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Comments

comments

Comments are closed.