Kurs na prawo jazdy uczy nas przede wszystkim zdać prawko, dlatego warto skorzystać z oferty dodatkowych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Nauki nigdy za wiele. Kolega motocyklista podesłał mi linka do szkolenia tylko dla pań organizowanego przez Katanka – Doskonalenie motocyklowych technik jazdy. Nie zastanawiałam się długo i zapisałam się. Było to pierwsze szkolenie w tej szkole z cyklu tylko dla kobiet, na którym zjawiło się w sumie 8 dziewczyn na maszynach o różnych pojemnościach (zarówno posiadaczki prawa jazdy kat. B na swoich 125 oraz dziewczyny z większymi maszynami do 600).

Szkolenie odbyło się 25 czerwca w Krakowie w bardzo gorącą niedzielę. Na takie szkolenie nie jest wymagany pełny kombinezon. Szczerze mówiąc, przy pełnym słońcu nie polecam wybierać się w skórze. Najlepiej zbroja i ochraniacze. Na placu wykonujemy manewry przy niskich prędkościach, dlatego można nieźle się przegrzać w pełnym stroju. Nie zapomnijcie też zatankować. Zapomniałam wprawdzie zerknąć na licznik, ale wydaje mi się, że zrobiliśmy na placu jakieś 80km!

Rozpoczęliśmy od krótkiej teorii, którą później mieliśmy wcielić w życie. Później nastąpił przegląd maszyn. Jak się okazało niektóre opony trzeba było dopompować, a nawet naciągnąć łańcuch. Myślę, że jest to zdecydowany plus takiego szkolenia, w którym dodatkowo fachowcy powiedzą parę słów odnośnie Twojej maszyny.

Gdy już wszystkie motocykle zostały dopuszczone do szkolenia (nie wymagane są gmole czy crashpady, chodzi o sprawność motocykla) zaczęły się manewry na placu. Przypomniały mi się moje zmagania z placem manewrowym na egzaminie, ale tym razem to już zupełnie inne uczucie, gdy jeździ się już swoim własnym motocyklem.

Manewrów było kilka – slalom, wchodzenie w zakręt, wolna jazda np. w korku, włączanie się do ruchu, a nawet jak wjechać na krawężnik. Słowem podstawowe, ale niezmiernie ważne elementy.

Kurs jest warty polecenia. Koszt za całodzienne szkolenie (od 9 do 17) to 350zł (w tym napoje, ciastka oraz pizza). Zdecydowanie to nie ostatnie szkolenie w tej szkole.

Comments

comments

Comments are closed.